Kurs spawania - zyskaj nowe kwalifikacje!

4.05.2017

Spawacz jest to pracownik, który spawa elektrycznie, gazowo, tnie łukiem lub tlenem.O umiejętnościach spawacza świadczy przy tym jakość wykonywanej przez niego spoiny. Ocenia się jej grubość, szerokość, stopień wygładzenia. Dlatego ważne jest w tym zawodzie przygotowanie teoretyczne, jak i doskonała praktyka zawodowa.By zostać spawaczem niezbędna jest sprawność fizyczna i wytrzymałość. Oprócz tego, ważne są uzdolnienia manualne – praca wymaga precyzji i dobrej koordynacji wzrokowo-ruchowej.Zdobywanie różnorodnych uprawnień zawodowych, ciągłe doskonalenie techniki i możliwość przebierania w ciekawych zleceniach sprawiają, że spawanie może stać się pasją. 

Rodzaje spawania ( wszystkie metody szkolimy w OKZ Skoczów ):

- spawanie łukowe elektrodą otuloną (111)

Zapisz się

- spawanie acetylenowo-tlenowe (311)

Zapisz się

- spawanie łukowe w osłonie gazów (135) - MAG

- spawanie łukowe w osłonie gazów niekatywnych ( 131) MIG

Zapisz się

- spawanie łukowe elektrodą wolframową (141)- TIG

Zapisz się

Wszystkie kursy składają się z zajęć teoretycznych oraz praktycznych. Atrakcyjna i konkurencyjna cena względem innych ośrodków spawania - 1600 zł

Nasz ośrodek posiada odpowiednio przystosowaną spawalnie, doświadczoną kadrę, która choćby w roku 2016 przeszkoliła 409 osób.

Kurs kończy się egzaminem zdawanym przed Komisją licencjonowaną przez Instytutu Spawalnictwa.

Po ukończeniu kursant otrzymuje: książeczkę spawacza, świadectwo egzaminu spawacza w języku polskim oraz wybranym angielskim lub niemieckim. Absolwenci kursu mogą za dodatkową opłatą uzyskać Certyfikat Spawacza oraz Książki Spawacza wydanych przez TUV SUD.

Podstawowe wymagania stawiane naszym kursantom: - ukończone 18 lat - wykształcenia minimum postawowe - zaświadczenie lekarskie o możliwości wykonywania zawodu spawacza.

Kontakt - Ośrodek Kształcenia Skoczów: ul. Cieszyńska 25,

tel/fax 33 853 03 51, kom. 697 818 722;

e-mail: skoczow@zdz.katowice.pl; www.kursy.skoczow.zdz.pl